Brněnským městským zastupitelstvem prošel ve čtvrtek návrh na založení spolku, který by od příštího roku mohl převzít pořádání podniku MotoGP.

Půjde o neziskový subjekt, který vytvoří zástupci města Brno, Jihomoravského kraje a krajské centrály cestovního ruchu. Neziskový proto, aby dosáhl na státní dotace, které už v červenci přislíbila nová ministryně školství Kateřina Valachová.

Právě Valachová na začátku prázdnin jednala s výkonným ředitelem promotéra motocyklového mistrovství světa Dorny Carmelem Ezpeletou a plán na založení spolku, který prodiskutovala spolu s brněnským primátorem Petrem Vokřálem a krajským hejtmanem Michalem Haškem, mu předestřela. “Měli jsme velmi užitečnou schůzku. Oba souhlasíme, že je velmi důležité pro obě strany, Českou republiku i Dornu, aby MotoGP v Brně pokračovala,” řekl tehdy ČTK Ezpeleta.

Pořadatelé motocyklové Grand Prix v Brně nedostali loni ani letos zatím žádnou finanční podporu z veřejných prostředků, protože by s největší pravděpodobností šlo o nedovolenou veřejnou podporu soukromému subjektu. Pořadatel závodu Automotodrom Brno však kvůli chybějícím dotacím dluží promotérské společnosti desítky milionů korun.

Jak uvedla brněnská Mf Dnes, spolek usiluje o to získat od španělského promotéra Dorna právo MotoGP pořádat. A to pro roky 2016, 2017 a 2018. K městu, kraji a centrále cestovního ruchu má časem přibýt ještě brněnské Turistické informační centrum. Jak kraj, tak i město budou mít v organizaci poloviční zastoupení, napsal deník.

Sdílet článekTweet about this on TwitterShare on Facebook
Předchozí článek

Letiště Václava Havla Praha zlevňuje stravování, otevře nové restaurace

Následující článek

Vítkovice získaly obří zakázky v Nové Kaledonii i u Saúdů

Editor

Editor