Prezident Svazu průmyslu a dopravy České republiky Jaroslav Hanák a předsedkyně platformy Byznys pro společnost Pavlína Kalousová v pátek podepsali deklaraci o spolupráci v oblasti odpovědného a udržitelného podnikání neboli CSR.

“Spolupráce obou organizací dlouho probíhala na neformální bázi a dnešní podpis deklarace je tak jen přirozené vyústění. Řada členských firem svazu průmyslu patřila mezi průkopníky CSR v České republice a dnes v této oblasti představují nejvyšší standardy. Budeme rádi, když se k nim budou přidávat další a budeme tak dále kultivovat podnikatelské prostředí v Česku. Chceme být v této oblasti rovněž partnerem pro relevantní ministerstva a další státní úřady,” uvedl prezident Hanák.

Šéf Svazu průmyslu Jaroslav Hanák a předsedkyně platformy Byznys pro společnost Pavlína Kalousová při podpisu deklarace. Foto: BpS

Šéf Svazu průmyslu Jaroslav Hanák a předsedkyně platformy Byznys pro společnost Pavlína Kalousová při podpisu deklarace. Foto: BpS

Svaz průmyslu se tak stává dalším významným partnerem Byznysu pro společnost (BpS), největší nevládní platformy pro rozvoj trvale udržitelného podnikání v Česku.

BpS již před časem navázal obdobnou spolupráci s Unií zaměstnavatelských svazů a je rovněž aktivním členem Platformy zainteresovaných stran v CSR, která funguje při Ministerstvu průmyslu.

“Strategická spolupráce Byznysu pro společnost se Svazem průmyslu a dopravy ČR je pro nás dalším silným dokladem, že společenská odpovědnost firem se již stává nedílnou součástí a hybatelem moderní ekonomiky. Velmi nás těší, že můžeme v partnerství s tak etablovanou organizací společně propagovat a dlouhodobě rozvíjet myšlenku trvale udržitelného podnikání napříč firemními sektory, vůči regionům i vůči státu,” řekla Pavlína Kalousová.

Prezident svazu Hanák považuje za zásadní právě dialog s veřejnou správou a připomínkování legislativních návrhů dotýkajících se společenské odpovědnosti. CSR představuje aktivity firem nad rámec zákona, tedy na bázi dobrovolnosti a osvěty.

“Bohužel jsme až příliš často svědky návrhů na novou regulaci ve jménu větší transparentnosti, které však pouze vytvářejí administrativní zátěž, potřeby dodatečného reportování a papírování v důsledku podkopávají českým podnikům jejich konkurenceschopnost,” říká člen představenstva Svazu Petr Jonák, který povede expertní komisi svazu pro CSR.

Cílem komise bude propagace a prosazení principů CSR jak mezi své členy, tak i ve vztahu k třetím stranám, výměna informací a dobré praxe z oblasti rozvoje společenské odpovědnosti firem a vzájemné konzultace s cílem dosažení společného postupu při prosazení zájmů členských organizací obou stran v této oblasti.

Svaz průmyslu a dopravy ČR je největším zaměstnavatelským svazem v České republice. Zastřešuje 28 svazů a asociací a 134 individuálních členských firem. Celkově hájí zájmy 10,5 tisíce firem, které zaměstnávají 800 tisíc pracovníků.

Byznys pro společnost sdružuje desítky největších a nejvlivnějších podniků – lídrů v oblasti CSR a odpovědného podnikání – v České republice. Platforma je také národní partnerskou organizací CSR Europe a signatářem Manifesta Enteprise 2020, evropské Charty diverzity a dalších strategických inciativ a dokumentů pro oblast odpovědného a udržitelného podnikání.

Sdílet článekTweet about this on TwitterShare on Facebook
Předchozí článek

Trasy a programy Plzeňského Prazdroje letos navštívilo více než 716 tisíc lidí

Následující článek

Kia získala licenci k provozování vozidel s autonomním řízením ve státě Nevada

Editor

Editor