Česká rodinná společnost Story Design, která se i po Evropě prosadila na poli výroby vybavení komerčních interiérů a jejíž roční obrat přesahuje více než půl miliardy korun, se od začátku listopadu stala součástí rakouské nadnárodní skupiny Umdasch Group.

Jak oznámila společnost v tiskové zprávě, Rakušané jsou od 1. listopadu stoprocentním vlastníkem firmy. Roční tržby celé skupiny nově překročí 30 miliard korun.

Společnost Story Desing byla založena v roce 1995 v Litomyšli, kde má stále své administrativní sídlo i výrobní prostory

Společnost Story Desing byla založena v roce 1995 v Litomyšli, kde má stále své administrativní sídlo i výrobní prostory

Přesná cena transakce nebyla oznámena, hodnota akvizice se podle odborníků pohybuje v řádu stovek milionů korun.

Story Design vznikla v roce 1995 v Litomyšli, kde má stále své administrativní sídlo a výrobní prostory. Od počátku byla vlastněna a řízena členy rodiny Brýdlů. Zabývá se designem, výrobou a instalací komerčních interiérů. Jednou z nejznámějších je třeba řešení prostoru Vodafone atria v Praze (na obrázku), za který firma sklidila řadu oceněné. Kromě toho se zabývá návrhy produktů na podporu prodeje. Jde o nejrůznější stojany a držáky – například atypická řešení pro skladování a prodej cigaret v obchodech. Nebo štendry na letáky na poštách.

“Dlouhodobými klienty společnosti jsou většinou nadnárodní společnosti jako například automobilky, mobilní operátoři, banky, pivovary a další korporace, obvykle provozující síť poboček,” píše o sobě společnost na firemních stránkách. Aktuálně zaměstnává 220 lidí.

“V dnešní globalizované a občas rozkolísané Evropě je nadnárodní stabilita základním předpokladem
budoucích úspěchů,” komentoval prodej firmy Jakub Brýdl, někdejší výkonný ředitel a nynější předseda představenstva společnosti Story Design. “Skupina Umdasch je v tomto směru ideálním partnerem. Jsem si zároveň jistý, že tímto krokem zajistíme pokračující prosperitu celé skupiny a podpoříme růst pracovních míst v regionu.”

Jeden z realizovaných projektů Story Design - pražské Vodafone atrium. Foto: story-design.cz

Jeden z realizovaných projektů Story Design – pražské Vodafone atrium. Foto: story-design.cz

Pro STORY DESIGN znamená akvizice rozšíření výrobních kapacit a již v roce 2016 plánuje postupné navyšování počtu zaměstnanců. Celá skupina UMDASCH se pak stane důležitým hráčem v oblasti automotive, jelikož bude dodávat interiéry evropských showroomů pro automobilky Škoda, Renault a aktuálně i Seat.

Společnosti STORY DESIGN bude ponechána významná autonomie, tedy nadále bude nabízet originální výrobky a služby včetně designu a vývoje. Bude zachována i organizační struktura a obchodní název.

Sdílet článekTweet about this on TwitterShare on Facebook
Předchozí článek

Čistý zisk skupiny GE Money za tři čtvrtletí 2015 dosáhl 3,5 miliardy Kč

Následující článek

Do regionů poputují tři miliony korun od Ery. Veřejnost již přidala dalších 260 tisíc

Editor

Editor