6. leden 2015 – Continental představil v loňském roce novou technologii ContiSilent™ snižující při jízdě hluk v interiéru vozu až o 9 dB a zároveň zachovávající špičkovou výkonnost pneumatik. Čeští motoristé si také mohou zakoupit pneumatiky s technologií ContiSeal™ pro samozacelení poškozeného běhounu pneumatiky cizím předmětem o průměru do 5 mm. Další technologií, jejíž benefity mohou zákazníci využívat, je konstrukční systém SSR umožňující řidiči dojet s pneumatikou bez hustícího tlaku bez problémů vzdálenost až 80 km.

Společnost Continental, jeden z předních světových výrobců pneumatik, pravidelně přináší inovace, jež významně ovlivňují směřování celého odvětví. Její přední odborníci vyvíjejí technologie zlepšující kvalitu jízdy v aspektech bezpečnosti a komfortu jízdy. Mezi nejnovějšími figuruje konstrukční inovace pneumatik ContiSilent™ pro co nejtišší jízdu v interiéru vozidla na každém povrchu. Významným milníkem bylo též představení samozacelující technologie pneumatik ContiSeal™ nebo uvedení pneumatik s bezpečnostní konstrukcí SSR.

Stručné představení inovativních technologií pneumatik Continental na českém trhu:

ContiSilent™ – vyvinuto pro komfortní jízdu bez hluku

Technologie ContiSilent™ je reakcí společnosti Continental na poptávku automobilek i jejich zákazníků po řešení, jež by spolehlivě eliminovalo hluk v interiéru vozu způsobený provozem pneumatik. Přináší jedinečné řešení v podobě vnitřního tlumiče z polyuretanové pěny, jenž po nalepení na vnitřní stranu pod běhounovou částí pneumatiky díky svým unikátním vlastnostem působí tlumicím účinkem při jejich odvalování. Bez ohledu na povrch vozovky může být hluk v interiéru vozidla s pneumatikami vybavenými technologií ContiSilent™ nižší až o 9 dB, což přispívá k maximálnímu komfortu pasažérů. ContiSilent™ přitom nijak neovlivňuje výkonnost ani další klíčové parametry pneumatik, jako jsou brzdění, handling nebo výkonnost na mokrém povrchu. Stejně tak mohou být pneumatiky s touto technologií montovány na jakýkoli typ vozidla bez zvláštních nároků na postup či speciální ráfky. Jako první instaluje letní pneumatiky ContiSilent z řady ContiSportContact 5 P Audi na svoje modely RS 6 Avant a RS 7 Sportback.

Moderní řešení nečekaných defektů s ContiSeal™

Další z technologií budoucnosti, které Continental úspěšně převedl do praktického života už v roce 2008, je systém pro zacelení poškozených běhounů pneumatik ContiSeal™. Až v 80 % případů, kdy je běhoun zvenčí narušen průpichem cizího předmětu o průměru do 5 mm, například hřebíkem, dokáže se jím vybavená pneumatika sama zacelit, a umožnit tak řidiči pohodlně dojet do nejbližšího pneuservisu. Vrstva unikátní viskózní tmelící látky je umístěná mezi rameny na vnitřní gumu pneumatiky. ContiSeal™ totiž poté buď vniklé těleso obklopí, a zamezí tak úniku vzduchu z pneumatiky, anebo v případě jeho vypadnutí zaplní a utěsní vzniklý otvor, aniž by došlo k poklesu tlaku vzduchu v pneumatice.
Pneumatiky s touto technologií si zachovávají vynikající jízdní vlastnosti standardních modelů Continental a lze je použít pro všechny typy vozů bez speciálních konstrukčních požadavků.
Nejprodávanější pneumatikou u nás s technologií ContiSeal™ je ContiSportContact 5 v rozměru 235/45 R17 94 W a 235/40 R18 95 W. Technologie je aplikována na letní i zimní pneumatiky.

Bezpečný dojezd díky systému SSR

Systém mobility SSR (SelfSupportingRunflat) zajišťuje dostatečný provoz v případě nečekaného úniku vzduchu. Klíčové je pro něj zesílení bočnice, jež i v případě poklesu tlaku v pneumatice umožní řidiči při rychlosti do 80 km/h ujet vzdálenosti až 80 km. Jelikož se jedná o velmi komfortní řešení a řidič si díky němu poškození pneumatiky nemusí ihned všimnout, je třeba doplnit SSR instalací funkčního systému kontroly tlaku, který poškození ihned ohlásí na přístrojové desce vozidla. Pneumatiky Continental se systémem SSR lze montovat na všechny standardní ráfky kol, umožní-li to schválení výrobce.

Sdílet článekTweet about this on TwitterShare on Facebook
Předchozí článek

Pneumatiky Continental byly ohodnoceny jako „velmi doporučené“ v prvním testu letních pneumatik tohoto roku

Následující článek

PSG úspěšně pokračuje v modernizaci elektrárny v Plané nad Lužnicí

- RegioBiz -

- RegioBiz -

Informační portál o dění v českých a moravských firmách s důrazem na jejich veřejné aktivity