18. květen 2015 – „Čas pro dobrou věc“ si v minulých sedmi letech udělaly již tři tisíce odborníků Skupiny ČEZ. Letos se do programu firemního dobrovolnictví připojují další stovky zaměstnanců, kteří vyjíždějí pomáhat napříč celou republikou. V minulém týdnu přivítalo pět desítek dobrovolníků sedm veřejně prospěšných organizací z Královéhradeckého a Pardubického kraje. V pátek 15. května se navíc konal mezinárodní dobrovolnický den Give & Gain, ke kterému se v ČR  společně se Skupinou ČEZ připojilo více než 900 dobrovolníků ze 33 českých a nadnárodních společností, samospráv a akademických subjektů. Při této akci vyrazilo na pomoc do 20 neziskových institucí rekordních 92 zaměstnanců Skupiny ČEZ.

IMG_5030

FOTO: ČEZ

Jednotlivé skupiny pomocníků si poctivě rozdělily úkoly. Někteří malovali a uklízeli prostory Dětského krizového centra NOMIA, jiní zase revitalizovali areál Dětského centra Veská nebo natírali lavičky v Domově sociálních služeb Slatiňany. Šest dobrovolníků zamířilo do největšího střediska Oblastní charity Červený Kostelec, Domova sv. Josefa v Žirči, kde se jako jediné lůžkové zařízení v ČR věnují nemocným roztroušenou mozkomíšní sklerózou. Klienty na vozíčku vzali na návštěvu královodvorské ZOO. „Potřebovali jsme pomoct se zdánlivými maličkostmi, jak by se mnohým zdravým lidem mohlo zdát: nakoupit občerstvení, věnovat nemocným péči a pozornost či manipulovat s vozíčkem. Ale právě díky této podpoře mohli naši klienti, kteří jinak mají malou možnost dostat se ven, vyrazit na výlet do ZOO, z čehož byli nadšení,“ uvádí Jitka Holcová, koordinátorka dobrovolníků z Domova sv. Josefa. „Dobrovolníci z ČEZu se své úlohy zhostili skvěle a pomohli našim chráněncům připravit jedinečný zážitek. Těšíme se, že se s nimi při podobné příležitosti sejdeme zase za rok,“ dodává Jitka Holcová.

FOTO: ČEZ

FOTO: ČEZ

Firemní dobrovolníky přivítala také organizace Prostor PRO, ve které bylo potřeba pomoci s přípravou akce podpůrného rodinného centra Pohoda. Jednodenní HRY BEZ HRANIC, sportovní klání pro 200 lidí se zdravotním postižením, zase připravovali energetici v Nové Pace v Životě bez bariér.

075

FOTO: ČEZ

Ondřej Holas vyjel na pomoc již počtvrté za sebou

Projekt firemního dobrovolnictví „Čas pro dobrou věc“ organizuje Skupina ČEZ od roku 2008 a mezi zaměstnanci se těší stále větší oblibě. „Vážím si toho, že nám Skupina ČEZ v naší chuti pomáhat pravidelně vychází vstříc, a my tak každý rok můžeme svou prací podpořit nějakou organizaci, která to potřebuje,“ říká Ondřej Holas, logistik senior Skupiny ČEZ ze Skutče. Sám se do projektu firemního dobrovolnictví zapojil již počtvrté v řadě. Ani letos neváhal, má odzkoušeno, že nabídnutá pomoc stojí za drobné nepříjemnosti, plynoucí z vynechaného pracovního dne. Se skupinou svých přátel z řad kolegů se tentokrát vydal podpořit Oblastní charitu Pardubice do nedalekých Mikulovic.

6

FOTO: ČEZ

Každým rokem vyráží Ondřej Holas pomáhat neziskovým organizacím ve větší skupině kolegů ze Skutče. „Jsme parta přátel, vždy se domluvíme a jedeme pomáhat společně. Bereme to jako takový náš pravidelný teambuilding,“ svěřuje se Ondřej Holas. „Nejčastěji vyjíždíme k organizacím v pro nás dostupné vzdálenosti a pokaždé pomáháme někde jinde a jinak,“ dodává. Letos Ondřeje a jeho kolegy čekala manuální práce při úpravě zahrady u nového střediska odlehčovacích služeb pro seniory v Mikulovicích u Pardubic. „Sešli jsme se na místě už o půl deváté ráno a skončili v odpoledních hodinách. Celý den jsme prováděli úklidové práce na zhruba 4000 m2 velké zahradě, která byla zarostlá a zasypaná odpadem a sutí z nedávné rekonstrukce přilehlé stavby. Takže jsme od rána vysekávali křoví a travnaté porosty, sbírali a odnášeli sutiny, hrabali a celkově dávali celou zahradu do pořádku, aby byla připravena na léto, respektive na otevření nově zrekonstruovaného objektu se službou pro seniory. Byla to fyzicky náročnější práce, ale stálo to za to,“ dodává Ondřej.

IMG_0575

FOTO: ČEZ

Ondřej Holas prý přemýšlí i o dalších formách dobrovolnictví, ze kterých si každý zaměstnanec ČEZ může nově vybrat. Letos poprvé mohou pracovníci nad rámec jednoho dobrovolnického dne využít například také tzv. Rodinný den dobrovolnictví, a k poctivé práci pro dobrou věc vzít s sebou celou rodinu. Společně se tak mohou připojit k téměř třem tisícům firemních dobrovolníků Skupiny ČEZ, kteří svými silami podpoří průměrně padesát veřejně prospěšných organizací za rok.

Sdílet článekTweet about this on TwitterShare on Facebook
Předchozí článek

Nadace SYNER ani letos nezapomněla na svátek matek

Následující článek

Crest: V programu Nová zelená úsporám lze od 15. května žádat o dotace na tepelná čerpadla

- RegioBiz -

- RegioBiz -

Informační portál o dění v českých a moravských firmách s důrazem na jejich veřejné aktivity