Ostrava – Nová olepovačka hran zajistí konkurenceschopnost chráněné stolařské dílny Charity svatého Alexandra a umožní vytvořit novou pracovní pozici pro osobu se zdravotním hendikepem. Na nový stroj charitě přispěje částkou 120 tisíc korun Nadace ČEZ.

„Chráněná stolařská dílna vyrábí výrobky z masivu i z plošných materiálů, jako je lamino nebo dýhovačka. Pokud dokážeme zvýšit efektivitu a kvalitu výroby právě z plošného materiálu, tedy zakázkovou výrobu kuchyní, vestavěných skříní nebo stolů, budeme schopni rozšířit pracoviště o další pozice vhodné pro osoby se zdravotním postižením. Právě v oblasti řemeslné výroby je totiž ze strany těchto lidí velká poptávka po práci,“ řekl ředitel Charty sv. Alexandra Pavel Folta.

Charita sv. Alexandra, která sídlí v areálu bývalého dolu Alexandr, se kromě poskytování sociálních služeb zaměřuje na provozování chráněných dílen. Ve stolařské a textilní dílně, a také při demontáži vyřazené elektroniky a montážních pracích, zaměstnává přes 50 osob se zdravotním postižením.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice. Více informací na www.nadacecez.cz

Sdílet článekTweet about this on TwitterShare on Facebook
Předchozí článek

Beton povýšili na umění: Je libo betonový šperk či nábytek?

Následující článek

ČEZ bude rozvíjet obnovitelné zdroje v Německu s tamním správcem fondů Aquila Capital

- RegioBiz -

- RegioBiz -

Informační portál o dění v českých a moravských firmách s důrazem na jejich veřejné aktivity