“Čas pro dobrou věc” si v minulých sedmi letech udělaly již téměř tři tisícovky zaměstnanců Skupiny ČEZ, členské firmy Byznys pro společnost. V osmém roce fungování programu firemního dobrovolnictví se k nim v půlce dubna připojilo dalších 47 energetiků z Temelína. V sedmi veřejně prospěšných jihočeských organizacích přiložili ruku k dílu manažeři, administrativní pracovníci i technici.

Projekt firemního dobrovolnictví “Čas pro dobrou věc” organizuje Skupina ČEZ od roku 2008. Každý zaměstnanec si může vybrat, jaké veřejně prospěšné organizaci nabídne své síly i vědomosti. Letos svou tak prací v celé ČR podpoří energetici ČEZ padesát veřejně prospěšných organizací.

“Myslím, že práce v nádherném slunečném počasí nám šla krásně od ruky, došlo i na starý kovový kolotoč, který dostal nové červené barvy. Krom dřeva bylo na programu i nabílení nové betonové zdi, která má již krásnou bělostnou barvu. Na tu časem přibydou i barevná zvířátka, která budou doprovázet děti po celý den na jesličkové zahradě, ale to už bude práce šikovných dětí,” říká Dušan Hanzal, specialista radiačních rizik elektrárny Temelín, který společně s dalšími čtyřmi kolegy pomáhal v Jeslovém a azylovém zařízení v Českých Budějovicích.

FOTO: Josef Pros

FOTO: Josef Pros

“Naše organizace provozuje troje jesle a letos jsme dobrovolníky využili v ulici Emila Pittera. Tady natírali hrací prvky pro děti. Dobrovolníci z ČEZ nám letos pomáhají již počtvrté a máme s nimi výborné zkušenosti. Také dnešní pětičlenná skupina stihla mnohem více, než jsme mysleli a museli jsme jim už v poledne ještě dokupovat barvu,” chválí energetiky Iva Kubínová, pracovnice vnějších vztahů Jeslového a azylového zařízení České Budějovice.

“Na dobrovolnickou akci jsem šla z toho důvodu, abych alespoň trošku přispěla nějakou pomocí někomu, kdo to potřebuje. Pomáhala jsem v Centru Arpida, kde jsem zatím nikdy nebyla. Našla jsem krásné prostředí, které na mne působilo velice uklidňujícím dojmem. Čas tady plyne tak nějak pomaleji, všichni jsou milí, usmívají se a jsou šťastní za pomoc jiných lidí. Nasávala jsem tu klidnou atmosféru, viděla i řadu nepřízní osudu u klientů Arpidy a uvědomila jsem, jaké mám vlastně v životě štěstí. A o to víc mne těšilo, že mohu svou trochou pomoci, tam kde je to opravdu potřeba,” říká asistentka Kanceláře ředitele divize výroba Vladimíra Rousová. Na Arpidě dobrovolníci natírali parapety oken, zahradní prvky, pomáhali s odstraněním křovin v rozlehlé zahradě, s opravou ohradníků pro koně na hypoterapii.

FOTO: Dušan Hanzal

FOTO: Dušan Hanzal

Největší skupina, čítající osmnáct pracovníků elektrárny Temelín se rozhodla svůj dobrovolnický den věnovat jarnímu úklidu přírodovědného muzea Semenec v Týně nad Vltavou. “Dnešní osmnáctičlenná skupina čistí chodníky po zimě, protože nám začíná návštěvnická sezóna. Pomáhají nám zabudovat a instalovat popisy k jednotlivým borovicím, které dohromady tvoří unikátní světovou sbírku. A chlapi se pustili do likvidace starých voliér, které dříve sloužili léčení hendikepovaným živočichům z volné přírody. A protože již tuto činnost stanice nevykonává, tak voliéry a kotce energetici z ČEZ dnes likvidují. Letos k nám pracovníci elektrárny přišli již pátý rok po sobě. Vždy jsme úplně nadšení, kolik za den udělají práce. Je to pro nás každé jaro skvělá pomoc,” chválí si spolupráci s energetiky ČEZ Barbora Šímová, ředitelka Semenec o.p.s. Týn nad Vltavou.

Sdílet článekTweet about this on TwitterShare on Facebook
Předchozí článek

ZAHRADA HROU: PROJEKT NADACE PROMĚNY PROMĚŇUJE ŠKOLNÍ ZAHRADY

Následující článek

Czech Coal: UHELNÉ SAFARI

- RegioBiz -

- RegioBiz -

Informační portál o dění v českých a moravských firmách s důrazem na jejich veřejné aktivity