Od 1. září 2015 půjde vždy jedna koruna z prodeje jakéhokoli produktu privátní značky Dr. Max na financování projektu „Taxík Maxík“. Dva speciálně vybavené automobily určené k přepravě seniorů a handicapovaných za lékařskými a lékárenskými službami převezme dvojice měst už před letošními Vánocemi.

Prodej jakéhokoli produktu privátní značky Dr. Max přinese od prvního září automaticky jednu korunu na zvláštní účet určený k nákupu automobilu upraveného pro přepravu starších a handicapovaných lidí. Takto získané peníze předá totiž společnost Česká lékárna holding (ČLH) provozující síť lékáren Dr. Max Kontu Bariéry Nadace Charty 77, která z tohoto daru bude financovat nákup dvou zmíněných automobilů. Ty každoročně předá nejméně dvěma krajským či okresním městům, která využijí automobily pro provozování speciální taxislužby „Taxík Maxík“.

Prvními dvěma městy, která vozy převezmou, budou letos Prachatice a Liberec. Zavazují se při tom provozovat speciální taxislužbu několik let. Senioři nad 60 let a handicapovaní budou moci tuto službu využít za symbolický poplatek. „Jsme rádi, že jsme mohli rozšířit svůj záběr charitativní činnosti právě tímto způsobem“, říká Daniel Horák, generální ředitel společnosti ČLH, „zejména proto, že jde o projekt dlouhodobý a připravovaný ve spolupráci s respektovaným partnerem.“ ČLH se dosud orientovala na podporu obecně prospěšných projektů udílením malých grantů, kde ročně rozdělí přes milion korun. I Boženu Jirků, výkonnou ředitelku Nadace Charty 77 partnerství těší: „Vnímáme od počátku lékárny Dr. Max jako nejlogičtějšího spojence pro tento projekt – má stejně jako my blízko k seniorům, jakkoli na jiné bázi, a i při jiných příležitostech jsme se přesvědčili, že ČLH upřímně stojí o zvyšování kvality života starších lidí.“  Nadace Charty 77 bude na akci participovat v rámci projektu SenSen (Senzační senioři).

O tom, že klienti lékáren Dr. Max přispějí při nákupu stejnojmenné privátní značky na projekt taxislužby pro seniory a handicapované, se veřejnost dozví mj. prostřednictvím letákové kampaně, ale i dalšími cestami. Pro letošní rok byly pro provoz této specifické taxislužby vybrány vozy Ford Tourneo Custom, které se dobře osvědčily i v rámci jiných projektů Konta Bariéry.

Sdílet článekTweet about this on TwitterShare on Facebook
Předchozí článek

Webnode si v Brně otevřela firemní školku Webbies

Následující článek

ŠKODA Citigo zvítězila v soutěži o nejnižší spotřebu

- RegioBiz -

- RegioBiz -

Informační portál o dění v českých a moravských firmách s důrazem na jejich veřejné aktivity