V podniku Čegan ve Šlapanicích na Brněnsku vyrábějí speciální rohože pro stabilizaci štěrku, které před pár dny získaly certifikát Cradle to Cradle neboli Od kolébky ke kolébce. Znamená to, že když rohož, kterou vyvinula holandská firma Bera, doslouží, nezbude žádný odpad – všechny materiály se mohou použít pro další výrobky. Jde o trvale udržitelný produkt pro trvale udržitelné použití.

Speciální výztuž pro štěrk společnosti Bera, která získala ekologický certifikát cradle to cradle. Foto: Bera

Speciální výztuž pro štěrk společnosti Bera, která získala ekologický certifikát cradle to cradle. Foto: Bera

Speciální rohože pro stabilizaci štěrku Bera Gravel Fix Pro se mohou od konce září prokazovat certifikátem Cradle to Cradle neboli Od kolébky ke kolébce, který uděluje nezisková organizace The Cradle to Cradle Products Innovation Institute se sídlem v USA a Nizozemsku. Ačkoliv je Bera nizozemská firma, jejich rohože vyrábí právě společnost Čegan ve Šlapanicích na Brněnsku.

Pro splnění podmínek certifikace musela firma vyhodnotit kompletní výrobní proces.

Tuto roli pro Beru zajišťovala konzultační a inženýrská firma Tebodin jako oficiální hodnotitel certifikace Cradle to Cradle. Hodnotila například zdravotní aspekty materiálů, jejich opětovné a další využití, nakládání s energiemi během výrobního procesu včetně využití obnovitelných zdrojů, hospodaření s vodou.

“Jde o první certifikát Cradle to Cradle, který získal produkt vyráběný v Česku. Na samotném certifikačním procesu se podílely týmy odborníku z nizozemských a českých kanceláří Tebodinu,” uvedl výkonný ředitel Tebodin Pavel Celunda.

Sdílet článekTweet about this on TwitterShare on Facebook
Předchozí článek

UniCredit získala titul nejinovativnější investiční banky

Následující článek

Koncern Volkswagen ocenil nejlepší učně společnosti ŠKODA AUTO

Horáková Petra

Horáková Petra

Šéfredaktorka MY89.cz Petra Horáková se dlouhodobě věnuje tématu odpovědného podnikání. Byla u startu pravidelných příloh Hospodářských novin věnovaných oblasti CSR, účastní se i odborných konferencí a diskusí. Čtyři roky se věnovala projektu TOP 25 žen českého byznysu. Petra začínala svou novinářskou dráhu v polovině 90. let jako redaktorka ostravské přílohy deníku MF DNES.