Výrobce zabezpečovací techniky Jablotron vybudoval za  více než sto milionů korun v Jablonci nad Nisou domov pro seniory. Domov vznikl rekonstrukcí chátrající budovy jablonecké Bižuterie.

“Řadu let podporujeme městskou nemocnici, a díky této spolupráci víme, jak je obtížné postarat se o seniory, kteří již nejsou schopni žít bez trvalé asistence. Proto jsme se rozhodli jít příkladem a ukázat ostatním úspěšným firmám, že je možné prospět svému okolí vybudováním profesionálního centra péče o starší spoluobčany. Myslím, že není fér nechávat řešení této otázky jen na bedrech státu. Můžeme svým přičiněním pomoci, abychom žili v lepším světě.”

Těmito slovy vysvětlil spolumajitel holdingu Jablotron Dalibor Dědek pohnutky, které jej a jeho firmu vedly k tomu otevřít v Jablonci nad Nisou domov pro seniory. Jeho provoz firma svěřila společnosti Anavita, která se v Česku specializuje na péči o klienty s Alzheimerovou chorobou a demencemi.

V domově může bydlet 110 klientů. Více než polovina míst bude vyhrazena pro péči o seniory s Alzheimerovou chorobou nebo ostatními typy demencí.  Regionu přináší pětašedesát pracovních míst. Práci v domově najdou pečovatelé, zdravotníci, sociální pracovníci, kuchařky, uklízečky a další profese.

Nejmodernější zařízení tohoto typu v regionu vzniklo rekonstrukcí průmyslového objektu bývalé Jablonecké Bižuterie. Stavbu a její vybavení financovala firma Jablotron výhradně z vlastních zdrojů.

Čtěte více:
Podrobnou zprávu o počinu Dalibora Dědka v péči o seniory si můžete přečíst v sesterském magazínu MY89 – zde »

Nový domov je podle spolumajitele holdingu Jablotron Dalibora Dědka technicky i personálně vybavený tak, aby mohl poskytovat komplexní čtyřiadvacetihodinové ošetřovatelské služby s lékařským dohledem a také kvalitní domácí stravování z vlastní kuchyně.

„Příjemně mě překvapilo, že společnost Jablotron a Dalibor Dědek, který stojí za řadou zajímavých a veřejně prospěšných aktivit, zaměřil svou pozornost i na seniory. Určitě bude Domov pro seniory Anavita velká a zdravá konkurence pro podobná zařízení a pro ostatní firmy dobrým příkladem, jak mohou fungovat směrem k veřejnosti. Není podstatné, jestli je domov krajský, městský nebo soukromý. Důležité je, jaké nabízí služby,“ uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Sdílet článekTweet about this on TwitterShare on Facebook
Předchozí článek

Kutnohorský Foxconn se přes aplikaci propojil s občany svého města

Následující článek

Plzeňský Prazdroj příjímá nové rozvojové cíle tisíciletí

Horáková Petra

Horáková Petra

Šéfredaktorka MY89.cz Petra Horáková se dlouhodobě věnuje tématu odpovědného podnikání. Byla u startu pravidelných příloh Hospodářských novin věnovaných oblasti CSR, účastní se i odborných konferencí a diskusí. Čtyři roky se věnovala projektu TOP 25 žen českého byznysu. Petra začínala svou novinářskou dráhu v polovině 90. let jako redaktorka ostravské přílohy deníku MF DNES.