Aktivní zapojení více než 50 zaměstnanců firmy Bosch v Jihlavě do projektu „Čistá Vysočina“. Zaměstnanci dobrovolně přispívají k zachování čistého životního prostředí.

16. duben 2015, Jihlava – Více než padesát zaměstnanců jihlavské firmy Bosch, včetně jejich rodinných příslušníků, osobně podpořilo v sobotu, 11. dubna 2015, sedmý ročník jarního úklidu v Kraji Vysočina pod názvem „Čistá Vysočina“. Zhruba dvacet účastníků sbíralo odpad na veřejných prostranstvích, zelených plochách a příjezdových komunikacích v blízkosti výrobního závodu 3 firmy v průmyslové zóně Jihlava-Pávov. Dalších třicet účastníků čistilo plochy v okolí výrobního závodu 2 firmy v městské části Jihlava-Staré Hory. Akci „Čistá Vysočina“ pořádá Krajský úřad Kraje Vysočina vždy v jarním období. V letošním roce probíhá akce na území celého kraje od 4. do 22. dubna 2015. Cílem akce bylo zapojit co možná nejvíce občanů kraje, zejména pak děti a mládež, a motivovat je ke společné úklidové akci jejich blízkého okolí.

„Jarní úklid beru vždy vážně, protože je pro mne čistá příroda důležitá,“ řekl s patřičnou hrdostí nejmladší účastník, šestiletý Vojta Jaša. Ten se společně se starším bratrem a oběma rodiči účastní jarní úklidové akce zaměstnanců firmy Bosch již po třetí.

Dobrovolné zapojení zaměstnanců je firmou vítáno

„Během úklidu jsme se zaměřili nejen na veřejná prostranství, lesy a úseky kolem komunikací. Výsledkem úklidové akce bylo přes 90 pytlů s odpadem o váze okolo 600 kilogramů. Zachovat město Jihlavu a region Vysočiny v čistotě je zájmem každého z nás. Těší mne, že firma Bosch přispívá k ochraně životního prostředí nejen inovativními dieselovými technologiemi a moderní technikou nesoucí slogan „Stvořeno pro život“, ale že se i naši zaměstnanci společně s jejich dětmi dobrovolně zapojují do ochrany životního prostředí například formou akce „Čistá Vysočina“. Tím tak osobně přispívají k čistému a zdravému okolí svého závodu,“ sdělil k úklidové akci obchodní ředitel firmy Bosch Diesel s.r.o. Hermann Butz.

Do šestého ročníku akce „Čistá Vysočina“ se v roce 2014 zapojilo v celém Kraji Vysočina 18 478 dobrovolníků a bylo nasbíráno přes 70 tun odpadků.

Sdílet článekTweet about this on TwitterShare on Facebook
Předchozí článek

Pestrá nabídka pracovních příležitostí. Bosch plánuje přijmout na 12000 lidí

Následující článek

Nadační fond VÍTKOVICE STEEL pomáhá hendikepovaným dětem učit se chodit

- RegioBiz -

- RegioBiz -

Informační portál o dění v českých a moravských firmách s důrazem na jejich veřejné aktivity