Již ve čtvrtek 1. října proběhne výroční konference s mezinárodní účastí “FOOD WASTE 2015: Od teorie k praxi”, kterou organizuje nevládní platforma Byznys pro společnost. V rámci nabitého programu se představí nejnovější data k potravinovému odpadu a trendy, jak se moderní firmy, instituce i organizace neziskového sektoru snaží předcházet plýtvání potravinami.

Originální pojetí konference poskytne prostor jak předním expertům z byznysu či státní správy, tak zároveň interaktivní formou nabídne zahraniční i českou inspiraci nevládním organizacím, které usilují o to, aby se jídlo dostávalo k potřebným.

Ilustrační snímek: Shutterstock

Odborná dopolední část konference poskytne prostor pro prezentaci expertům, zástupcům ministerstev, kontrolních institucí a firem. Interaktivní odpoledne nabídne workshop a dvě paralelní sekce zaměřené na projekty sociální inovace a redistribuci potravinových a zemědělských přebytků.

Kompletní program a další informace naleznete zde »

“Velmi nás těší, že se v Praze koná akce, která se takto komplexně věnuje problematice plýtvání potravinami a přináší i zkušenosti v evropském měřítku, jelikož redukce potravinového odpadu patří mezi naše prioritní cíle globálně i lokálně,” řekla Martina Šilhánová, manažerka společenské odpovědnosti ve společnosti Tesco Stores ČR, a.s., generálního partnera konference.

Mezi řečníky se objeví Hilke Bos-Brouwers, vědecká koordinátorka evropského projektu FUSIONS, Matteo Vittuari z Boloňské univerzity nebo Mark Little ze společnosti Tesco.

Českou stranu bude reprezentovat například Dana Třísková z Ministerstva zemědělství, Tomáš Ratinger z Technologického centra Akademie věd, Daniel Čapek, generální ředitel Sodexo pro ČR a SR, nebo Tomáš Macků z agentury Ipsos, která představí výsledky exkluzivního průzkumu veřejného mínění na téma plýtvání potravinami.

Celý seznam řečníků, včetně jejich stručného profilu, naleznete zde »

“Pro naši platformu je téma odpovědného a šetrného nakládání s potravinami v ČR dlouhodobě jednou z klíčových oblastí. Díky ohlasu, který v zemi vyvolala Národní potravinová sbírka, jejímž jsme organizátorem, víme, že toto téma rezonuje celou společností. Jsme proto rádi, že s podporou významných partnerů můžeme dlouhodobě a strategicky pracovat na změně – aby se v Česku méně plýtvalo potravinami a aby jídlo, které se nespotřebuje, pomáhalo lidem v nouzi,” uvedla Pavlína Kalousová, předsedkyně Byznys pro společnost, největší odborné platformy pro odpovědné podnikání v ČR. Organizace mimo jiné stála za iniciativou “Potraviny pomáhají bez DPH”, které se vloni podařilo dosáhnout změny v uplatňování daně u jídla darovaného na charitu.

U příležitosti konference FOOD WASTE byl spuštěn rovněž nový internetový portál www.potravinypomahaji.cz, který vedle mezinárodního setkání expertů nabízí i pravidelně aktualizovaný obsah o tématu plýtvání.

Na portálu bude rovněž k tradiční Národní potravinové sbírce (NPS), která letos proběhne 21. 11. 2015 po celé České republice.


 

Konferenci FOOD WASTE 2015 podporují:
Tesco Stores, Sodexo, IPSOS, Ministerstvo zemědělství, Ministerstvo životního prostředí, Zastoupení EK v ČR, Britské velvyslanectví v Praze, Nizozemské velvyslanectví v ČR, Britská obchodní komora

Národní potravinovou sbírku 2015 podporují:
Partneři: Albert, dm drogerie, Globus, Kaufland, Makro, Penny Market, Tesco, Carrier, Mars, Raben Logistics, Rohlik.cz, Sodexo, Sodexo Benefity, Unilever
S podporou: Ministerstvo zemědělství, Mateřská škola Uranie Hlavní mediální partner: Český rozhlas Mediální partneři: DeadLineMedia, Loosers, MilujemeJidlo.cz, My89.cz
NPS organizuje Byznys pro společnost ve spolupráci s Armádou Spásy a Federací potravinových bank

O Byznys pro společnost, z.s.:
Je národní partnerskou organizací CSR Europe, celoevropské platformy pro odpovědné podnikání (corporate social responsibility) a českým koordinátorem mezinárodních programů (např. Diverzita.cz). V ČR vedle NPS organizuje třeba celosvětové dny firemního dobrovolnictví Give&Gain a Engage.
www.byznysprospolecnost.cz // facebook.com/byznysprospolecnost // twitter.com/odpovednefirmy

kontakt: Vladimíra Janková, jankova@byznysprospolecnost.cz , +420604182793

Sdílet článekTweet about this on TwitterShare on Facebook
Předchozí článek

Plzeňští studenti se stanou asistenty handicapované osoby na zkoušku

Následující článek

Češi vyjeli handicapovaným půl milionu korun na nové handbiky

Editor

Editor