Skupina Kofola stěhuje sídlo mateřské společnosti do Česka. Kofola S.A. se původně zaregistrovala kvůli obchodování s akciemi firmy na varšavské burze v Polsku. Jak ale nyní firma uvedla v tiskové zprávě, aktivity “matky” budou přesunuty do tuzemské entity Kofola ČeskoSlovensko a.s. se sídlem v Ostravě.

“Naším primárním cílem je mít sídlo skupiny v České republice. Kroky, které jsme prozatím v rámci projektu podnikli, jsou převážně právní a administrativní a nemají faktický dopad na dění ve společnosti,” uvedl Daniel Buryš, finanční ředitel skupiny Kofol. “V souvislosti s přesunem sídla skupiny akcionáři zvažují umístění akcií na pražské burze.”

Aby byl umožněn vstup společnosti k obchodování na Burzu cenných papírů Praha, dokončuje firma prospekt cenného papíru, který bude v nejbližší době předložen České národní bance ke schválení.

Přesun sídla holdingu a související převody akcií budou uskutečněny formou neveřejné transakce s tím, že se na ní budou podílet pouze stávající akcionáři. V rámci této operace tedy nebudou nabízeny žádné akcie k úpisu veřejnosti nebo novým investorům. Případná nabídka akcií novým investorům by se uskutečnila – pakliže se tak společnost a její akcionáři rozhodnou – později, a to buď ve 4. čtvrtletí 2015 nebo v 1. čtvrtletí 2016.

Firma již v minulosti uvedla, že případná nabídka akcií by se mohla skládat z emise nových akcií nebo prodeje existujících akcií. Tato nabídka by se mohla skládat z nabídky akcií na burze v České republice a v Polsku, a to včetně umístění akcií i na varšavské burze.

Sdílet článekTweet about this on TwitterShare on Facebook
Předchozí článek

V Hlinsku vznikla chráněná Cukrárna Ludmilka

Následující článek

Webnode si v Brně otevřela firemní školku Webbies

Editor

Editor