Již pátý ročník mezinárodního dne firemního dobrovolnictví Give & Gain proběhne v pátek 15. května. Tisíce dobrovolníků ze stovek firem jde v tento den pomáhat veřejně prospěšným organizacím po celém světě. Letos se do Mezinárodního dne firemního dobrovolnictví Give & Gain Day, který pořádáme ve spolupráci s britskou nadací BITC zapojí 36 firem a společností se svými 900 dobrovolníky. Poprvé se účastní také dobrovolníci z akademické sféry a zástupci místních samospráv.

Podívejte se na fotografie z minulého ročníku.

Podívejte se na video z loňského ročníku ve Velké Británii.

Celosvětovým tématem letošního ročníku Give & Gain Day 2015 je komunitní dialog. Právě Give & Gain Day dává prostor k rozhovoru – svede dohromady stovky lidí z neziskovek se stovkami lidí z byznysu a nabídne jedinečnou příležitost ke společné diskuzi. Na všech dobrovolnických akcích proběhne rozhovor o tom, s jakými problémy se veřejně prospěšné organizace aktuálně potýkají a jaký druh podpory od firem potřebují..Právě v tento den jsou Vaše byznysové postřehy, nápady a nové pohledy více než vítané.

Za čtyři roky se Give & Gain Day v České republice zúčastnilo již 2250 dobrovolníků, kteří odvedli 18.000 hodin práce pro neziskový sektor v hodnotě minimálně 2.840.000,- Kč.

Give & Gain Day 2014 byl dalším rekordním rokem. Po celém světě pomáhalo více dobrovolníků než kdy jindy.

  • 26.278 zaměstnanců pomáhalo v jeden den, což představuje nárůst o 19 % v počtu dobrovolníků od roku 2013,
  • Pomáhalo se v 32 zemích,
  • Dobrovolníci podpořili přibližně 860 komunitních organizací po celém světě.
  • V ČR pomáhalo téměř 800 dobrovolníků z 28 firem v 70 veřejně prospěšných organizacích.

Neziskové organizace na portál zapojimse.cz postupně umísťují své dobrovolnické akce, jejichž prostřednictvím firmy pomáhají řešit důležité komunitní otázky a zlepšují kvalitu života v místech, kde působí. Můžeme prozradit, že máme po celé republice už nyní připraveno na výběr více než 60 veřejně prospěšných akcí s rozmanitým zaměřením.

1. Jak můžete pomoci

2. Give & Gain – Darujte a získejte

3. Give & Gain Day 2014 očima dobrovolníků

Sdílet článekTweet about this on TwitterShare on Facebook
Předchozí článek

RENOMIA: Jiřina Nepalová oceněna v soutěži MANAŽER ROKU 2014

Následující článek

Do vedení NEWTON Media přichází Věra Lhotská z Economie

- RegioBiz -

- RegioBiz -

Informační portál o dění v českých a moravských firmách s důrazem na jejich veřejné aktivity