Bez vody, ručně a ekologicky. Stačí pár deci přípravku a zbavíte se každé šmouhy, zaschlé mouchy nebo zbytků bláta. Nechce se tomu ani věřit, ale fakt to funguje.

Věděli jste, že se při mytí automobilu spotřebuje asi 200 litrů vody? Brněnská firma Ecoshine se rozhodla, že takhle plýtvat s vodou není rozumné. Převzala koncept na ekologické mytí aut, který je třicet let starý a pochází z USA.

“Na čištění se totiž používáme výrobek firmy Green Way, který obsahuje pouze 17 přírodních látek a žádnou chemii. Důležitou součástí produktu je kaolin a přírodní vosk z dubu,” uvedl majitel firmy Jiří Kudrna.

Ekomyčka firmy Ecoshine funguje už sedm let. A dokazuje, že auto skutečně jde umýt bez kapky vody. Stačí emulze Green Way a utěrka z mikrovlákna. “Ideálně dva kusy. První na hrubou špínu a druhá na doleštění vozu,” říká Kudrna.

Čištění funguje (zjednodušeně řečeno) tak, že se špína díky unikátní emulzi zapouzdří a oddělení od karoserie. To se prý stane při prvním máznutí hadříkem. Druhý pohyb mastnou špínu setře. A bez poškrábání! “Na autě nezůstávají žádné zaschlé kapky vody a navíc s naším produktem umyjeme celý vůz. Karoserii, okna, kola, interiér i sedačky, pokud jsou kožené- prostě veškeré nesavé povrchy. A čelní sklo, které je umyté tímto produktem, chrání před UV zářením,” vychvaluje princip ekologického mytí Kudrna.

Navíc zůstává na karoserii vrstva velmi tvrdého vosku, který zabraňuje usazování nečistot. Ty doslova odpuzuje a auto vydrží čisté asi měsíc.

Sdílet článekTweet about this on TwitterShare on Facebook
Předchozí článek

Pardubický kraj fandí elektromobilům

Následující článek

ŠKODA prodala v Číně 1,5 milionu vozů

Ivana Ašenbrenerová

Ivana Ašenbrenerová

Pracovala v Mladém světě, v časopise Maminka či Marianne.cz. Je autorkou knihy Co dělat, když dítě, spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy a Velké knihy o mateřství. Zajímá se o zdravý životní styl, alternativní medicínu, psychologii a vše, co je mezi nebem a zemí. Jako typický Blíženec ráda mluví, směje se a bez humoru si neumí představit život. Nejraději relaxuje při čtení, hudbě, vaření, na kole nebo s kamarádkami. Má tři syny, díky kterým každý den zjišťuje, že mateřství je úžasné dobrodružství, které nikdy nekončí.