KARVINÁ – Výměna zkušeností s prevencí i léčbou rakoviny v různých státech a především relaxace a odreagování od starostí všedního dne. Taková byla hlavní náplň setkání 90 žen s onkologickou diagnózou z Česka, Polska a Slovenska v Karviné, která se uskutečnila díky finanční pomoci Nadace ČEZ, společnosti Gascontrol a města Karviná.

„Společné akce s pacienty ze zahraniční přispívají k větší informovanosti o způsobu léčby, sociálních aspektech, prevenci. Působí na lidi pozitivně a příjemně, a co je nejdůležitější, podporují dobrou psychickou pohodu i relaxaci,“ popsala Blažena Monczková, ředitelka pořadatelské obecně prospěšné společnosti ONKO pomoc Karviná.

Dámy měly na programu mimo jiné prohlídku kostela sv. Petra z Alkantary známého jako „šikmý kostel“, který v důsledku dobývání uhlí poklesl o 37 metrů. Následovala exkurze v karvinském zámku, procházka lázeňským parkem a po společném obědě program připravený karvinskými talentovanými dětmi a volná zábava s kapelou.

Podle pořadatelů dopadla akce na výbornou. „Všichni se bavili, program se líbil účastníkům bez rozdílu národností a generací. Kapelník roztančil i všechny starší účastnice. Byl to hezký den pro 90 pacientek, které včera na svou nemoc nemyslely a užily si ho velkou chutí žít, žít…“ řekla Blažena Monczková.

Činnost karvinské organizace ONKO pomoc je mimořádná. Dámy nečekají s nataženou rukou, ale samy se aktivně angažují a pomáhají lidem, které postihl stejný osud. Nezbývá mi než smeknout a jménem Nadace ČEZ všem popřát hodně zdraví,“ dodává ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková.

Sdílet článekTweet about this on TwitterShare on Facebook
Předchozí článek

Vodafone získal ocenění zaměstnavatel roku

Následující článek

CZECH TOP 100: Loňský rok přinesl firmám v ČR nižší tržby, zisky táhl export

Editor

Editor