Plzeňský Prazdroj patří mezi české TOP zaměstnavatele roku 2015. Anketní projekt*, pořádaný Asociací studentů a absolventů, zkoumá od roku 2011 kariérní preference studentů českých vysokých škol. Nejvýznamnější český výrobce piva se tradičně objevuje na předních příčkách ankety a v letošním ročníku zvítězil v kategorii Spotřebitelský průmysl již potřetí.

Anketa ukázala, že studenti si svého budoucího zaměstnavatele volí především podle pracovní náplně, systému odměňování a možností růstu ve firmě. Více než polovina studentů má již pracovní zkušenosti ve svém oboru a od svého prvního zaměstnání po škole očekává nástupní plat kolem 24 tisíc korun. Budoucí absolventi plánují zůstat u svého prvního zaměstnavatele alespoň 5 let a nemají problém se kvůli vysněnému zaměstnání přestěhovat do jiného města či dokonce do zahraničí.

Foto: Plzeňský Prazdroj

Foto: Plzeňský Prazdroj

Z průzkumu vyplývá, že studenti vítají možnost zúčastnit se stáží ve firmách. V tomto ohledu jim Plzeňský Prazdroj vychází vstříc a již po několikáté otevře letní stáže pro studenty 4. a 5. ročníků vysokých škol technických, chemicko-technologických i ekonomických oborů. Vybraní stážisté budou zodpovědní za realizaci konkrétních projektů, během nichž mají možnost pravidelných konzultací s managementem firmy a získají tak řadu cenných zkušeností, které jim pomohou nastartovat kariéru v jimi vybraných oborech.

„Spolupráce s vysokými školami je pro nás klíčovou záležitostí. Dokážeme studentům nabídnout prostředí, ve kterém mohou propojit teorii s praxí a tím se stát lépe uplatnitelnými na pracovním trhu. Naše letní stáže, trainee programy, brigády či juniorské plné úvazky jsou vhodné jako dobrý start kariéry.  Protože se nebojíme dát šanci mladým lidem, jsme již tradičně na předních pozicích v průzkumech mínění. Navíc se snažíme být se studenty v kontaktu. Pořádáme pro ně nejrůznější projekty, účastníme se jejich akcí, veletrhů, a i díky tomu o nás vědí,“ říká Tomáš Srb z Plzeňského Prazdroje.

Projekt TOP zaměstnavatelé není jediným průzkumem, který ukazuje oblíbenost lídra českého pivního trhu mezi studenty. V loňském roce se umístil mezi 10 nejlépe hodnocenými zaměstnavateli žebříčku Czech Republic’s Most Attractive Employers, který zjišťuje kariérní preference a očekávání mladých talentů v České republice a účastní se ho více než 13 000 respondentů. Plzeňský Prazdroj obsadil 7. příčku v kategorii Natural sciences. Již tradičně vítězí také v průzkumu mezi českými vysokoškoláky o nejžádanějšího zaměstnavatele v Plzeňském kraji. Studenti vysokých škol ho dosadili již dvakrát na první místo v kategorii The Most Desired Company, tedy nejvíc obdivovaná společnost.
*Od 5. října do 2. prosince 2015 sbírali organizátoři projektu TOP zaměstnavatelé data týkající se preferencí českých studentů směrem k budoucímu zaměstnavateli. K online hlasování byli vyzváni studenti více než 30 českých vysokých škol napříč republikou. Do výzkumu se nakonec zapojilo 10 360 studentů, tedy o téměř 2 000 studentů více než loni. Letošní ročník TOP zaměstnavatelé proběhl pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva školství a tělovýchovy, Ministerstva průmyslu a obchodu a České studentské unie.

Více informací a komplexní výsledky ankety naleznete na http://www.topzamestnavatele.cz/

Sdílet článekTweet about this on TwitterShare on Facebook
Předchozí článek

Přechody před prostějovskými školami jsou díky novým světlům bezpečnější

Následující článek

Nové CNC-centrum na učilišti ŠKODA AUTO

- RegioBiz -

- RegioBiz -

Informační portál o dění v českých a moravských firmách s důrazem na jejich veřejné aktivity