S pocitem, že se na ně stát vykašlal a spíš bere než dává, se Martin Pergl nejen smířil, ale dokonce z něj dokázal vytěžit. Rozhodl se stát podnikatelem, který zaměstná svého autistického syna. Pracovní místo chce vytvořit i pro dlouhodobě nezaměstnaného muže ze své vesnice.

Skoro by se zdálo, že pohromy, které se na rodinu Martina Pergla přivalily, jim prostě ublížit nedokázaly. Žijí ve středočeské vesnici Doubravička, nemnoho stavení se rozkládá na konci silnice. Pěkná dřevěná cedule s mapou vesničky a “knihobouda” dávají tušit, že tu někde bydlí šikovný truhlář. Martin Pergl je doma v čísle popisném 45.

Na zahradě stojí ukázkový kurník pro chovatele s vyvinutým estetickým cítěním a rovněž králíkárna ze staré skříně má šmrnc. Zastřešená terasa svědčí o tom, že majitelé jsou okouzlení středomořským “levandulovým” stylem. Stojí tu také domek pro děti, kterým to všechno před lety začalo.

Celý článek čtěte zde.

Sdílet článekTweet about this on TwitterShare on Facebook
Předchozí článek

Prostor, porce i zážitky – vše XL

Následující článek

Startuje vzdělávací projekt pro neziskovky

Patková Jana

Patková Jana

Dříve se jako novinářka specializovala na cestování, byla šéfredaktorkou magazínu Koktejl a magazínu Cestopisy, natočila několik dokumentů pro TV cyklus Cestománie.
Po narození syna se poněkud usadila, jako šéfredaktorka rozjížděla časopis Revue 21. století a stejný post vyzkoušela i v Libereckém deníku. Její srdeční záležitostí už je několik let regionální čtvrtletník pro Liberecký kraj "Véčko", který vede.
Oč exotičtější byly její cesty do světa, o to více ji baví objevovat nevšední příběhy s pozitivním nábojem doma. Baví ji hory ve všech ročních obdobích, knihy a její rodina.