2. duben 2015 – Skupina ČEZ se připojila k celorepublikové kampani „Česko svítí modře“ s cílem zvýšit povědomí o problematice autismu. V noci z 2. na 3. dubna proto modré světlo ozářilo elektrárenské budovy v sedmi krajích České republiky. Podporu a solidaritu modrým nasvícením, jehož barva symbolizuje komunikaci – nezbytnou, avšak problematickou oblast pro osoby s autismem, vyjádřily budovy a elektrárny Skupiny ČEZ v Děčíně, Hradci Králové, Dukovanech, Temelíně, Praze, Plzni nebo Ostravě.

Iniciativa „Česko svítí modře“ byla oficiálně zahájena čtvrtkem 2. dubna, což je Světový den zvýšení povědomí o autismu, a potrvá až do konce měsíce. Jedná se o projekt platformy Naděje pro autismus, jejímž cílem je zvyšování povědomí veřejnosti o problematice tohoto stále četnějšího neurovývojového postižení, ovlivňujícího psychický stav člověka. „Dle nejnovějších průzkumů postihují poruchy autistického spektra neboli autismus každé 68. narozené dítě, v případě chlapců je to dokonce každý 42. Ve světě žije s touto poruchou asi 700 milionů lidí, v České republice jich je odhadem 100 000. Je důležité mít na mysli, že poruchy autistického spektra neovlivňují život pouze dotyčného jedince, ale ve velké míře celé rodiny i blízkého okolí,“ uvedla Marta Pečeňová, zakladatelka platformy Naděje pro autismus.

Kampaň „Česko svítí modře“ se nasvícením budov po celé České republice snaží poukázat na důležitost komunikace ve všech aspektech vývojové poruchy a vzbudit zájem okolí o toto závažné téma. K pomyslnému gestu se ve čtvrtek připojila také Skupina ČEZ, jež rozsvítila elektrárenské budovy v sedmi krajích České republiky. Kromě Děčína se rozsvítila také budova pražské centrály, zákaznické centrum v Plzni, vodní elektrárna Hučák v Hradci Králové, na Ostravsku elektrárna Dětmarovice a hlavní budova ČEZ v Ostravě a jaderné elektrárny Temelín a Dukovany.

Skupina ČEZ pomáhá společnostem, věnujícím se osobám s PAS, systematicky a dlouhodobě. Spolupracuje například s Asociací pomáhající lidem s autismem APLA, s mateřskou a základní školou v Ivančicích, které s dětmi s autismem komplexně pracují, se středočeskou organizací Autistik nebo s plzeňskou organizací MOTÝL o. s, kde minulý rok dobrovolníci z řad zaměstnanců Skupiny ČEZ pomáhali při oslavě Světového dne zvýšení povědomí o autismu s organizací osvětové soutěžní akce pro děti ze základních škol.

Sdílet článekTweet about this on TwitterShare on Facebook
Předchozí článek

Peníze ušetřené za papírové faktury dá Skupina ČEZ na výsadbu nových alejí

Následující článek

ČEZ: Bezbariérový byt v Brně nabízí vozíčkářům přechodné útočiště

- RegioBiz -

- RegioBiz -

Informační portál o dění v českých a moravských firmách s důrazem na jejich veřejné aktivity