Hamleys, největší prodejna hraček na světě, která se nachází na londýnské Regent street, se chystá otevřít svou pobočku v centru Prahy v ulici Na Příkopě.

Jak uvedl deník E15, domovem hračkářství bude bývalé sídlo Československé obchodní banky, kde hračky a sortiment pro děti zabere rozlohu 6 130 metrů čtverečních. Svými rozměry a kvalitou bude patřit do nejužší špičky hračkářství na světě.

Až do pátku 31. července, kdy se obě strany dohodly na pronájmu, přitom podle listu vůbec nebylo jisté, že slavné hračkářství svojí pobočku otevře právě v Praze. Praha na dálku soupeřila s hlavním městem Rakouska, s Vídní.

Držitelem licence Hamleys pro střední Evropu je prostřednictvím své firmy Inexad podnikatel Pavel Čmelík. Ten už do Česka “přivezlů třeba pánské košile T. M. Lewin. “Předpokládáme, že hračkářství Hamleys se prvním zákazníkům v Praze a vlastně i v celé střední Evropě otevře již v průběhu prvního pololetí příštího roku,” uvedl pro E15 Čmelík.

Obchod s hračkami Hamleys založil roku 1760 William Hamley, který se narodil v Cornwallu. Svůj krámek pojmenoval Noemova archa.

Archa se nacházela v ulici High Holborn, ale roku 1881 hračkárnu postihl požár a obchod se nuceně přestěhoval na Regent street, kde se nachází dodnes. Roku 1938 se hračkářství dočkalo velké pocty, když jim královna Marie udělila královskou záruku; tím se staly nejprestižnějším výrobcem a prodejcem hraček na světě. Hamleys se také stalo hlavním dodavatelem hraček pro královskou rodinu.

Během Druhé světové války byl Hamleys párkrát zasažen při bombardování a byli nuceni zavřít. Obchod byl zrekonstruován a znovu otevřen veřejnosti.

Sdílet článekTweet about this on TwitterShare on Facebook
Předchozí článek

Hračky z Fatry se nafukovaly i na Colours of Ostrava

Následující článek

TOP Odpovědná firma 2015: Hodnotitelé poměří na 120 přihlášek

Daniel Severa

Daniel Severa