Společnost Melida, která provozuje skiareály ve Špindlerově Mlýně, se rozhodla propojit střediska ve Svatém Petru a Medvědíně. Plánuje investovat miliardu, půjde tedy o největší lyžařskou investicí v Česku vůbec, informoval týdeník Euro.

Sky areál Špindlerův Mlýn. Foto: Shutterstock

Ski resort Špindlerův Mlýn. Foto: Shutterstock

Obří investice by měla zajistit vznik nové lanovky, sjezdovky se zasněžováním a také nová parkovací místa. Nejdříve se začne se stavbou víceúčelového parkovacího domu pro čtyři stovky aut, z jehož střechy by měly vést dvě lanovky – na Hromovku a k Medvědínu. Parkovací dům se bude podle Eura nacházet u Labské přehrady v prostoru parkoviště P1.

Na Hromovku povede šestisedačková krytá lanovka, ke které přibudou dvě nové sjezdovky se zasněžováním. Lyžaři by novinky mohli využívat v zimě 2016 až 2017, uvedl týdeník.

Už tuto zimu bude v provozu nová lanovka vybudovaná místo staré lanovky, která vedla ze Svatého Petra na Pláň. Bude šestisedačková s vyhřívanými sedáky a bublinou proti špatnému počasí.

Úplné propojení obou areálů je naplánováno na rok 2017. “V údolí Špindlerova Mlýna tím celková délka sjezdových tratí naroste ke čtyřiceti kilometrům. Všechny nové sjezdovky budou v kategorii modrá a modročervená,” uvedl týdeník Euro.

 

Sdílet článekTweet about this on TwitterShare on Facebook
Předchozí článek

ŠKODA nabízí set pro cestování se psy

Následující článek

Rok 2023: Česko bude super stará společnost. Co s tím?

Daniel Severa

Daniel Severa