16. březen 2015 – AGC Automotive Europe nyní dodává posuvnou verzi střešního okna s variabilní světelnou prostupností jako nadstandardní výbavu prestižního modelu Mercedes-Maybach S 600. Díky technologii WONDERLITE™ může být vzhled tohoto laminovaného střešního okna změněn z transparentního na tmavě modrý a to pouhým stiskem tlačítka. Navíc, toto sklo je ve své kategorii největší.

Maximální komfort

Celková plocha střechy je 1,7 m² oproti 1,3 m², které má střecha v pevném provedení, a je téměř třikrát větší než kterýkoliv z výrobků obdobného typu na trhu. Kromě možnosti posunutí, je to právě velikost střešního okna, která umocňuje výjimečný pocit propojení s vnějším okolím za všech okolností, a která také umožní výrazné prosvětlení interiéru vozu.
Na základě nejnovějších poznatků technologie SPD napomáhá střešní okno WONDERLITE™ snaze poskytnout uživatelům nového luxusního modelu maximální komfort.

Ochrana před ultrafialovým a infračerveným zářením

Střešní okno WONDERLITE™ také využívá vrstvy protisluneční ochrany, která filtruje ultrafialové paprsky, čímž napomáhá ochraně před spálením a také zamezuje blednutí barev interiéru vozu.
Zároveň také odráží infračervené paprsky, přímo tak snižuje nároky na klimatizaci, na spotřebu a na emise CO2.Tuto dvojí výhodu má střecha používaná jak v transparentním, tak i v tmavém režimu. Podle Jean-Marc Meuniera, generálního ředitele AGC Automotive Europe: „Tato inovace posiluje vůli a schopnost Skupiny vyvíjet sklářské výrobky s vysokou přidanou hodnotou pro klienty v automobilovém průmyslu.“

Sdílet článekTweet about this on TwitterShare on Facebook
Předchozí článek

Informace o rozdělení odstěpením společnosti Unipetrol Doprava

Následující článek

Plzeňský Prazdroj představil novou strukturu obchodního týmu

- RegioBiz -

- RegioBiz -

Informační portál o dění v českých a moravských firmách s důrazem na jejich veřejné aktivity