Symbolický šek na peněžní dar ve výši 150 000 Kč obdrželo 1. Centrum zdravotně postižených jižních Čech, o.s. Pokračuje tak dlouhodobá spolupráce výrobního závodu s tímto charitativním sdružením

České Budějovice, Březen – Poprvé do haly T budějovického výstaviště směřovali v sobotu 14. 3. 2015 hosté reprezentačního plesu společnosti Robert Bosch, spol. s r.o., v Českých Budějovicích. Již 11. ročník této společenské události byl rovněž vůbec prvním plesem, který se v této nejnovější hale výstaviště konal. Její industriálně laděné prostory, uzpůsobené této slavnostní příležitosti, zaplnilo téměř 800 návštěvníků. Mezi nimi byli i čestní hosté, jako například bývalý ředitel budějovického závodu, pan Vratislav Kulhánek, ředitel Jihočeského divadla, pan Lukáš Průdek, či rektor Jihočeské univerzity, pan Libor Grubhoffer.

Pestrý kulturní program zahájili ve stylových převlecích sami jednatelé společnosti, Milan Šlachta a Václav Pixa, odkazem na téma plesu – „Connected World“, propojený svět. Tento leitmotiv byl zvolen s ohledem na jeho aktuálnost ve všech sférách lidského života, ať už v pracovní či soukromé, kdy se stále více stírají hranice mezi skutečným a virtuálním světem. Tento efekt si návštěvníci také mohli vyzkoušet při doprovodném programu s 3D brýlemi či se mohli zvěčnit ve fotokoutku před klíčovacím pozadím, kdy fotografie byly posléze upraveny v duchu motta plesu.

Po krátkém intru hostitelů již následoval vlastní bohatý program ozdobený hlavními hvězdami večera, Vojtěchem Dykem s kapelou B-Side Band, kteří na plese vystoupili exkluzivně v rámci svého turné, a Ivou Pazderkovou, známou pod přezdívkou „Blbá blondýna“.

Společnost nezapomíná na potřebné

V průběhu večera došlo také na již tradiční předání symbolického šeku na 150 000 Kč, dlouholetému partnerovi budějovického závodu Robert Bosch v oblasti charity, 1. Centru zdravotně postižených jižních Čech, o.s., kterou zastupoval její ředitel, pan Jiří Smékal.

Sdružení se zabývá sociálními, kulturními a sportovními aktivitami pro osoby se zdravotním postižením zrakovým, sluchovým, tělesným, intelektuálním a kombinovaným, všech věkových kategorií. Nabízí pomocnou ruku nejen v nasměrování k různým aktivitám, ale zprostředkovává kontakt se společenským prostředím, pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a dále nabízí sociálně terapeutické, výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti. Jeho svěřenci mají za sebou také řadu sportovních úspěchů.

„Na sklonku minulého roku jsem se zúčastnil předávání ocenění nejlepším sportovcům centra. Vidět, jak se každý svěřenec sdružení statečně pere s nepřízní osudu, a mnohdy dosáhne větších výkonů než zdraví lidé, byť může být v některých případech každý jednotlivý krok bolestivý, pro mě byl velmi emotivní zážitek. Je vidět, že činnost centra má smysl, a my jsme rádi, že jeho aktivity můžeme podporovat a přispívat tak ke zkvalitnění života jeho členů“ uvedl jednatel společnosti, Milan Šlachta.

 

 

Sdílet článekTweet about this on TwitterShare on Facebook
Předchozí článek

Změna ve vedení společnosti Robert Bosch v Česku, na Slovensku, v Rakousku

Následující článek

Zaměstnanci Bosch Diesel s.r.o. podpořili rekordním výtěžkem z jedenáctého firemního plesu čtyři charitativní projekty v Kraji Vysočina

- RegioBiz -

- RegioBiz -

Informační portál o dění v českých a moravských firmách s důrazem na jejich veřejné aktivity