Jeden z nejlépe hodnocených vzdělávacích programů pro neziskovky míří poprvé do Moravskoslezského kraje. Díky podpoře pivovaru Radegast se ho zdarma zúčastní 16 vedoucích pracovníků neziskových organizací z regionu. Absolvují 120 hodin seminářů s experty na jednotlivé obory, od práva, přes řízení organizace po získávání grantů. Program pořádá Nadace rozvoje občanské společnosti.

„Pivovar Radegast podporuje dlouhodobě projekty neziskovek formou grantů. Stále častěji jsme od organizací slyšeli, že jim chybí kvalitní vzdělávání. Přitom špičkoví odborníci mohou přispět k prosperitě neziskovky více než jednorázový grant. Proto jsme se rozhodli, že neziskovkám umožníme účast na nejlepším vzdělávacím programu, který je u nás dostupný,“ řekla ředitelka firemních vztahů a komunikace Plzeňského Prazdroje Drahomíra Mandíková.

Mezi organizacemi byl o účast v kurzu velký zájem. Vybráno bylo 16 zástupců neziskovek, které získaly grant v letošním ročníku programu Prazdroj lidem. Účastníci absolvují první seminář v polovině ledna. Celkem je čeká 16 výukových dní se 120 hodinami. Mezi přednášejícími je například ředitelka UNICEF Pavla Gomba či Hana Frištenská, expertka na vícezdrojové financování.

Největší prostor má v rámci kurzu oblast financování organizace a příprava projektů. Kromě toho získají účastníci informace o marketingu, fundraisingu, právu, finančním řízení a strategickém rozvoji.

Velké očekávání má i Jaroslava Saidlová z organizace MENS SANA: „S účastí na kurzu jsem ani chvíli neváhala. Hlavně se těším na setkání s odborníky, se kterými bude možnost probrat to, co právě naši organizaci nejvíce trápí.“

Sdílet článekTweet about this on TwitterShare on Facebook
Předchozí článek

Pro autistického syna zřídil truhlárnu, sám ho naučí řemeslo

Následující článek

Proměna obchodní sítě značky ŠKODA v ČR

- RegioBiz -

- RegioBiz -

Informační portál o dění v českých a moravských firmách s důrazem na jejich veřejné aktivity