Novým ředitelem akciové společnosti Teplárna Strakonice se stal Radek Motl. Nahradil minulý týden odvolaného Aleše Seitze.

Jak uvedl deník Právo, Motlův předchůdce Seitz skončil proto, že svým podřízeným umožňoval porušovat pracovní kázeň, během pracovní doby se mohli věnovat volnočasovým aktivitám, podle listu prý i zneužívali platební karty společnosti. V několika případech měly být peníze použity i na úhradu služeb erotického charakteru.

Představenstvo společnosti, které Seitze odvolalo, teď chystá ekonomický audit. Prověří hospodaření bývalého vedení.

Starosta Strakonic a předseda představenstva Břetislav Hrdlička řekl Strakonickému deníku, že nový šéf má jeho plnou důvěru. Ve společnosti dosud zastával manažerskou pozici specialisty v IT oddělení. “Jeho nespornou výhodou je  znalost prostředí teplárny, ve které pracuje více než dvacet let,” uvedl Břetislav Hrdlička.

Podle nového ředitele je před novým vedením především kolaudace nově rekonstruovaného kotle K 1. „Je vybaven špičkovou technologií fluidního spalování uhlí, která nám zajišťuje vysokou účinnost a nižší emise. To má ve spojení s optimalizací vnitřních procesů teplárny zvýšit konkurenceschopnost podniku jako spolehlivého výrobce tepla a elektřiny,” nastínil v deníku Radek Motl.

Sdílet článekTweet about this on TwitterShare on Facebook
Předchozí článek

Natáčí návody na internet, slaví úspěchy ve světě

Následující článek

Kofola otevírá pilotní restauraci, kromě limonád láká na řadu marinád

- RegioBiz -

- RegioBiz -

Informační portál o dění v českých a moravských firmách s důrazem na jejich veřejné aktivity