Webbies. Tak se jmenuje firemní školka, kterou si v Brně otevřela technologická společnost Webnode. Formálně jde tedy o dětskou skupinu, která přijímá děti ve věku od roku a půl.

Webnode se tak snaží nalákat nové zaměstnance v době, kdy má otevřeno 50 nových pracovních míst, a zároveň vychází vstříc potřebám stovky stávajících zaměstnanců, z nichž má zhruba pětina malé děti.

“IT a technologie jsou oblastmi, v nichž z velké části působí mladí lidé. Ti logicky často řeší rodičovské povinnosti a to, jak je skloubit s těmi pracovními. Těmto zaměstnancům se snažíme školkou vyjít vstříc,” uvedla HR ředitelka Webnode Andrea Novotná.

Firemní školka Webbies s kapacitou pro šest dětí nenahrazuje veřejnou mateřskou školu. Pro většinu rodičů slouží jako dočasné řešení, než jejich děti dostanou místo ve školce v místě bydliště. Webbies je zapsaná jako dětská skupina, rodiče v ní proto mohou umístit děti, které ještě do klasické školky kvůli nízkému věku nemohou – podmínkou je, aby dítě dosáhlo roku a půl.

Náklady na zřízení skupiny se pohybovaly v řádu desítek tisíc korun. Každý rodič má týdně k dispozici čtyři hodiny hlídání zdarma, zbytek si hradí symbolickou částkou 50 korun za hodinu.

Sdílet článekTweet about this on TwitterShare on Facebook
Předchozí článek

Kofola se stěhuje z Polska do Ostravy, zvažuje vstup na pražskou burzu

Následující článek

Dr. Max a Konto Bariéry spustili unikátní charitativní akci

Horáková Petra

Horáková Petra

Šéfredaktorka MY89.cz Petra Horáková se dlouhodobě věnuje tématu odpovědného podnikání. Byla u startu pravidelných příloh Hospodářských novin věnovaných oblasti CSR, účastní se i odborných konferencí a diskusí. Čtyři roky se věnovala projektu TOP 25 žen českého byznysu. Petra začínala svou novinářskou dráhu v polovině 90. let jako redaktorka ostravské přílohy deníku MF DNES.