Velký nárůst zájmu zaznamenává každým rokem sousedská slavnost Zažít město jinak. Desáté narozeniny sousedské pospolitosti oslaví lidé ve více než šedesáti lokalitách po celé Praze a v dalších deseti městech, aktivní je letos také Moravskoslezský kraj. Přidat se můžete i vy! Dobrovolníků není nikdy dost.

Kdy a kde se bude konat Zažít město jinak 2015?
19. a 20. 9. Praha (61 míst)
19. 9. Ostrava (3 místa)
19. 9. Roudnice nad Labem
19. 9. Český Krumlov
19. 9. Mnichovo Hradiště
19. 9. Frýdek-Místek
19. 9. Havířov
19. 9. Olomouc
19. 9. Ústí nad Labem
20. 9. Hradec Králové
26. 9. Krnov

Do sousedských oslav Zažít město jinak se zapojuje stále více míst také na Moravě. Ostravské slavnosti se budou konat už ve třech lokacích, přidává se také Krnov, Havířov, Frýdek-Místek. Na střední Moravě se zapojí Olomouc. Většina slavností se uskuteční v sobotu 19. září.

Lepší oslavu desátých narozenin si nemohla akce, kterou pořádá sdružení Auto*Mat, přát. Jeho obliba mezi aktivními lidmi po celé republice roste, popularita se rychle šíří a inspirace proudí k novým nadšeným organizátorům.

Zatímco v roce 2014 si lidé společně užili den na ulicích, náměstích a parcích v Praze, Ostravě, Hradci Králové a Jablonci nad Nisou, letos se na venkovní sousedský program mohou těšit obyvatelé jedenácti měst. Protože je Zažít město jinak aktivita nekomerční, velkou roli hraje pomoc dobrovolníků, takže se můžete zapojit i vy!

V Praze přibylo 32 zcela nových zón. Jednou z nich je ulice Pod Stárkou v Michli, kde dává dohromady program Jakub Štědroň. Jaká je jeho motivace zapojit se do největší sousedské akce? “Je za tím chuť vyzkoušet něco nového, smysluplného a chuť být součástí tohoto fenoménu. V naší lokalitě se na přípravách podílí především Dům národnostních menšin, lokální aktéři jako mateřská škola a Základní škola Mendíků a celá plejáda organizací a jednotlivců, kteří promění místo k nepoznání,” popisuje.
Definitivní program jednotlivých slavností bude k vidění 10. září na webu Zažít město jinak. Další podrobnosti o celé akci si pak můžete přečíst na stránkách sesterského magazínu MY89 – zde ».

Sdílet článekTweet about this on TwitterShare on Facebook
Předchozí článek

Manželé obnovili vaření piva v České Kamenici

Následující článek

V pražské Stromovce se běhalo pro děti z dětských domovů

Horáková Petra

Horáková Petra

Šéfredaktorka MY89.cz Petra Horáková se dlouhodobě věnuje tématu odpovědného podnikání. Byla u startu pravidelných příloh Hospodářských novin věnovaných oblasti CSR, účastní se i odborných konferencí a diskusí. Čtyři roky se věnovala projektu TOP 25 žen českého byznysu. Petra začínala svou novinářskou dráhu v polovině 90. let jako redaktorka ostravské přílohy deníku MF DNES.